Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności 50 lat minęło, jak jeden dzień …

  Aktualności

Jubilaci wraz ze swoją rodziną oraz Beatą Nejman kierownikiem USC i zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą.
14-09-2022

50 lat minęło, jak jeden dzień …

Przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które mimo minionych 50 lat nie wygasło.

Państwo Alicja i Kazimierz Rudnik w tym roku obchodzą jubileusz złotych godów. Z tej okazji, podczas uroczystości w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie zastępca burmistrza Przemysław Sikora wręczył na ich ręce medale prezydenta RP oraz upominki, składając najserdeczniejsze gratulacje.

- Wy najlepiej wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe – z tej próby wyszliście zwycięsko. Nagrodą jest szczęście Waszych dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z przyjaciółmi. Serdecznie Wam gratuluję – życzył jubilatom zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Państwo Rudnik poznali się 1969r. na weselu w Żarowie. Obojgu powierzono funkcję „pierwszych drużbów", chociaż wcale się nie znali. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Po okresie narzeczeństwa młodzi 09 września 1972r. zawarli związek małżeński w USC Jaworzyna Śląska, a dnia następnego 10 września powiedzieli sobie sakramentalne „TAK" w kościele w Wierzbnej. Początkowo nowożeńcy zamieszkali w Nowicach, w domu rodzinnym Pani Alicji, a później przenieśli się do Żarowa. Państwo Rudnik doczekali się dwóch synów: Dariusza i Tomasza oraz trójki wspaniałych wnucząt: Kasi, Krzysztofa, Jasia oraz przekochanych prawnucząt: Marysi i Franusia. Dzieci, wnuki, prawnuki są ich dumą i radością. Aktywnie biorą udział w pomocy nad wychowaniem kolejnych pokoleń. Nasi nowożeńcy mieli również swoje pasje życiowe. Pan Kazimierz grał w Orkiestrze „Żarowianie". Ich wspólną pasją była i jest praca w ogrodzie.

 

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów

Złote Gody

złote gody
złote gody
złote gody
złote gody
złote gody
złote gody