Jesteś na > Aktualności Uwaga! Zmiany w ustawie o dodatku...

węgiel
09-11-2022

Uwaga! Zmiany w ustawie o dodatku węglowym

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie informuje, iż 3 listopada 2022r. znowelizowano ustawę o dodatku węglowym oraz ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Daje to możliwość złożenia ponownego wniosku o dodatek węglowy oraz wniosku dla gospodarstw domowych z tyt. wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Z takiej możliwości mogą skorzystać gospodarstwa domowe, które:

- do tej pory nie złożyły wniosku a zgłoszenia do CEEB dokonały po 11.08.2022r.

- otrzymały odmowę przyznania dodatku z powodu nieterminowego zgłoszenia do CEEB

- otrzymały informację o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania , ponieważ obecna ustawa daje możliwość przyznania dodatku gdy pod jednym adresem znajduje się kilka odrębnych lokali mieszkalnych.

Przypominamy, że termin złożenia wniosku na dodatek węglowy upływa 30 listopada 2022r.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.