Jesteś na > Aktualności Wiemy, kto będzie dostarczać węgiel...

Węgiel
10-11-2022

Wiemy, kto będzie dostarczać węgiel mieszkańcom gminy Żarów

W czwartek, 10 listopada 2022 r. Polska Grupa Górnicza (PGG) złożyła ofertę zaopatrywania gminy Żarów w węgiel, który będzie sprzedawany uprawnionym mieszkańcom po preferencyjnych cenach.

To kolejny etap przybliżający mieszkańców gminy Żarów do możliwości zaopatrzenia się przed zimą w węgiel, którego cena nie będzie przekraczała kwoty 2.000 zł za tonę.

Przypominamy, że początkiem tygodnia gmina Żarów zgłosiła akces do projektu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. Deklarując udział w projekcie, w trosce o mieszkańców gminy, zgłosiliśmy zapotrzebowanie do końca tego roku w ilości 500 ton ekogroszku i 1.500 ton węgla grubego. Ilości te zostały oszacowane na podstawie danych zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) i zarejestrowanych pieców opalanych węglem.

W ofercie PGG przedstawiło ofertę dostarczenia węgla z kopalni:

1. orzech z KWK Piast-Ziemowit ruch Piast – 270 ton

2. orzech z Ruda Ruch Halemba – 324 ton

3. groszek II z Wesoła – 162 ton

4. Ekogroszek Karlik z KWK Piast-Ziemowit – 270 ton

Łącznie to zaledwie 50 % zapotrzebowania, jakie gmina Żarów złożyła przystępując do projektu.

Jak na razie mieszkańcy złożyli wnioski na zakup 100 ton ekogroszku, 400 ton węgla grubego, więc każda uprawniona osoba, która złożyła wniosek będzie mogła go kupić. O kolejności zakupu będzie decydowała data złożenia wniosku oraz zapłaty za węgiel.