Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Spotkanie z posłem RP w sprawie...

  Aktualności

Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, Burmistrz Leszek Michalak i sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik
25-01-2023

Spotkanie z posłem RP w sprawie budowy bezpiecznego przejścia dla pieszych w Żarowie

Burmistrz Leszek Michalak i sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik spotkali się z posłem na Sejm RP Marcinem Gwoździem, aby porozmawiać o konieczności utworzenia przejścia dla pieszych na przejeździe kolejowym u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie.

Właścicielem terenu przy przejściu kolejowym w tym miejscu jest PKP. Gmina Żarów wielokrotnie interweniowała w tej sprawie w PKP, zwracając się z prośbą o wykonanie przejścia dla pieszych. Wielokrotne monity w PKP nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a jest to sprawa bardzo istotna, ponieważ dotyczy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, szczególnie dzieci.

przejście przy przejeździe kolejowym

- Z uwagi na bardzo duży ruch pieszych i rowerzystów w tym rejonie, a w szczególności rodziców i dzieci uczęszczających do szkół podstawowych zlokalizowanych po dwóch stronach przedmiotowego przejazdu oraz bardzo duży ruch samochodowy istniejąca szerokość przejazdu jest dostosowana jedynie do ruchu samochodów osobowych. Nie ma możliwości bezkolizyjnego poruszania się pieszych i rowerzystów jednocześnie, co stanowi bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ich zdrowia i życia. Dlatego uważamy, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wykonanie przedmiotowego przejścia dla pieszych. Dzięki temu ruch pieszych oraz rowerzystów będzie się odbywał w tym miejscu w sposób bezpieczny i bezkolizyjny. Kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców jest dla nas priorytetowa, dlatego mamy nadzieję, że poseł Marcin Gwoźdź będzie w tej sprawie skutecznie interweniował – mówi burmistrz Leszek Michalak.

przejście dla pieszych