Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Uczniowie SP Żarów odwiedzili Urząd...

  Aktualności

07-06-2023

Uczniowie SP Żarów odwiedzili Urząd Miejski w Żarowie

Niecodzienni goście zawitali do Urzędu Miejskiego w Żarowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca urzędników.

To było wyjątkowe spotkanie, a dzięki wizycie, dzieci poznały podstawy pracy samorządu lokalnego, zdobyły podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania Urzędu i pracy poszczególnych Referatów. Najmłodsi spotkali się zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz sekretarz gminy Żarów Sylwią Pawlik, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i pokazali gabinet Burmistrza Każdy mógł usiąść za biurkiem i choć na chwilę wcielić się w rolę włodarza naszej gminy, a tam najmłodsi mieli już naprawdę bardzo interesujące pomysły.

Spotkanie zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie w ramach programu edukacyjnego Szkolne Dni Kariery. 

- W dniach 29 maja-07 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie realizowany był program edukacyjny Szkolne Dni Kariery. Była to już trzecia edycja, która podobnie jak w latach ubiegłych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Poznajemy miejsca pracy". W związku z tym, zaprosiliśmy do współpracy wszystkie lokalne instytucje. Zwiedziliśmy: Urząd Miesjki w Żarowie, po którym oprowadzali nas zastępca burmistrza Pan Przemysław Sikora oraz sekretarz Pani Sylwia Pawlik; komisariat policji, siedzibę OSP, odział Poczty Polskiej, Bibliotekę Publiczną im. ks. J.Twardowskiego oraz firmę Bridgestone Diversified Products Poland. Uczniowie dokładnie poznali na czym polega praca funkcjonariuszy służb publicznych oraz urzędników. Zobaczyli z bliska stanowiska pracy laborantów, magazynierów, techników i urzędników. Mogli wsiąść do radiowozu policyjnego, wozu strażackiego, a nawet zasiąść na fotelu burmistrza. Tradycyjnie zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli ciekawych zawodów oraz pasjonatów i miłośników niezwykłych dyscyplin sportowych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach krawieckich z Filc Mamą i pokazach sztuk walki prowadzonymi przez Krzysztofa Rufusa oraz Grzegorza Zawojaka. Utrwaliliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy, a także wzięliśmy udział w treningu łuczniczym z naszą mistrzynią, Panią Wiolettą Bezusą. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wsparli projekt Szkolne Dni Kariery. Bez Waszego zaangażowania i dobrej woli, nie udałoby się nam zrealizować go z takim rozmachem. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie posiada przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Dziękują organizatorzy: Anna Łuczak autor projektu Szkolne Dni Kariery oraz Anna Gwóźdź koordynator - mówi Anna Łuczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. 

Oprac. Magdalena Pawlik 

 

 

Szkolne Dni Kariery

Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery
Szkolne Dni Kariery