Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Nowe urządzenia na placu zabaw przy...

  Aktualności

19-06-2023

Nowe urządzenia na placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie

Kolejny plac zabaw na terenie naszego miasta został przebudowany i doposażony w nowe oraz bezpieczne urządzenia zabawowe. Trwają prace remontowe na terenie placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie.

W ramach inwestycji istniejący plac zabaw na tym terenie został doposażony w nowe urządzenia zabawowe. Powstała również siłownia zewnętrzna, boisko do badmintona, wykonano ścieżki, zamontowano kosze na śmieci i ławeczki, nasadzona została również zieleń. Wszystkie prace realizujemy w ramach projektu „Przebudowa infrastruktury rekreacyjnej przy ul. Wierzbowej w Żarowie".

- Na placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie pojawiły się nowe atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Do ich dyspozycji są nowe urządzenia zabawowe, które mamy nadzieję, zachęcą dzieci do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ponadto, przy ul. Wierzbowej zamontowaliśmy także urządzenia siłowni zewnętrznej, małej architektury (ławki, kosze na śmieci), tablicę z regulaminem siłowni, tablicę informującą o historii miasta, zieloną ścianę, wykonaliśmy i wyposażyliśmy boisko do badmintona, powstały alejki z kostki betonowej, posadziliśmy również nowe nasadzenia. Łączna wartość zadania wyniosła 126 198,00 złotych – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

logo

Gmina Żarów na realizację tego zadania pozyskała dofinansowanie w wysokości 40 723,00 złotych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Partnerem projektu jest także Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”.

logo unijne

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów

Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie

Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie
Plac zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie