Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Dofinansowanie na przebudowę...

  Aktualności

20-07-2023

Dofinansowanie na przebudowę zabytkowego budynku i budowę drogi

Gmina Żarów otrzymała kolejne dofinansowania na realizację ważnych i potrzebnych inwestycji. Rozstrzygnięty został nabór Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, w ramach którego otrzymaliśmy 980.000 złotych dofinansowania na „Przebudowę budynku przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie.

Z programu Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego gmina otrzymała dotację w wysokości 156.000 złotych na modernizację drogi przy ul. Bocznej w Mrowinach. Promesę na remont zabytkowego budynku w Żarowie odebrał podczas spotkania z ministrem Michałem Dworczykiem, w którym uczestniczyli także przedstawiciele innych gmin, burmistrz Leszek Michalak.

Budynek przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie

- To bardzo dobra informacja i ważne wsparcie dla naszej gminy. Pozyskaliśmy blisko milion złotych na remont i przebudowę zabytkowego budynku przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie, zwanego dawniej Willą Treutler-Schlosser. To jeden z najpiękniejszych obiektów na terenie naszej gminy, który po zakończeniu gruntownego remontu, będzie służył wszystkim mieszkańcom. Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy, powstanie tutaj nowoczesna sala ślubów, przeniesiony zostanie Urząd Stanu Cywilnego, a docelowo również niektóre referaty Urzędu Miejskiego w Żarowie. Docelowo planujemy również wyłączyć z obsługi mieszkańców cały budynek przy ul. Armii Krajowej 54, gdzie mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej. Równie ważną inwestycją, którą będziemy realizować w tym roku będzie także modernizacja drogi przy ul. Bocznej w Mrowinach. Będzie to już kolejna dojazdowa droga do gruntów rolnych wyremontowana na terenie gminy Żarów – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Droga przy ul. Bocznej w Mrowinach

Będziemy Państwa na bieżąco informować o rozpoczęciu tych inwestycji. Najpierw jednak rozpisane zostaną przetargi, w których wyłonieni będą wykonawcy tych robót. 

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Rozwoju UM Żarów