Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Upiecz szarlotkę i wygraj nagrody

  Aktualności

18-08-2023

Upiecz szarlotkę i wygraj nagrody

W niektórych regionach Polski szarlotka nazywana jest jabłecznikiem. Występuje w niezliczonej ilości odmian m.in. z dodatkiem korzennych przypraw, bezy lub marcepanu. To tradycyjne ciasto z jabłkami jest kwintesencją polskiego najlepszego deseru.

Zapraszamy Państwa do naszego dożynkowego słodkiego konkursu „Złota Makutra” – Szarlotkowe Fantazje, który rozstrzygnięty zostanie podczas tegorocznych gminnych dożynek w Imbramowicach. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, sołectw, stowarzyszeń i OSP z terenu gminy Żarów oraz naszych mieszkańców. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie szarlotki i dostarczenie wypieku w dniu dożynek 9 września 2023r. do godz. 13.00-14.00 na boisko sportowe w Imbramowicach.

Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie karty zgłoszeniowej do konkursu do dnia 1 września 2023r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Żarowie, ul. Zamkowa 2, Żarów, w godzinach pracy Urzędu, którą można pobrać ze strony internetowej www.um.zarow.pl (poniżej) lub z Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Żarowie. Komisja konkursowa pod uwagę będzie brała walory smakowe, prezentację oraz estetykę wypieku. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu finału konkursu 09.09.2023r. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Żarowie. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem tel.: 74 30 67 342. 

Konkurs dożynkowy

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania ze strony internetowej www.um.zarow.pl (poniżej) 

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów

Regulamin_konkursu_szarlotka.pdf

Karta zgłoszeniowa Szarlotka.pdf