Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Jak połączyć przyjemne z pożytecznym,...

  Aktualności

24-08-2023

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli program „Czyste Sołectwo”

Im więcej elektroodpadów się zbierze tym lepiej, do wygrania atrakcyjne sumy. Można tylko i wyłącznie zyskać! Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i organizacja odzysku ASEKOL PL zapraszają sołectwa do wzięcia udziału w projekcie „Czyste Sołectwo”.

Na czym polega konkurs?

Każde sołectwo, które zgłosi swój udział ma za zadanie zebrać jak najwięcej elektrośmieci czyli: lodówki, pralki, zmywarki, małe AGD czyt. miksery, czajniki, żelazka oraz sprzęt IT: głośniki, komputery, monitory i wiele innych elektrycznych urządzeń. Za każdą tonę zebranego sprzętu można otrzymać 400zł. Dodatkowo na sołectwa, które zbiorą najwięcej odpadów czekają nagrody pieniężne w wysokości do 8000 zł.

Jak zgłosić się do programu? 

Do programu można zgłosić się za pomocą strony internetowej: www.czystesolectwo.pl lub pod numerem telefonu: 532-076-238. 

Zbiórka konkursowa, w której można wygrać nagrody główne trwa do 31 października 2023 roku. Po tym terminie dalej można zbierać odpady i sołectwo otrzyma za każdy zebrany kilogram 0,40zł, ale zebrana ilość odpadów nie będzie już brała udziału w konkursie o nagrody główne. Ogłoszenie wyników odbędzie się na początku grudnia 2023 roku.

Więcej informacji na stronie: www.czystesolectwo.pl 

Czyste Sołectwo grafika

Informacja: Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Oprac. Praktykantka Karolina Stopa