Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Bezpiecznym przejściem do szkoły

  Aktualności

01-09-2023

Bezpiecznym przejściem do szkoły

Tak, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, do użytku naszych mieszkańców oddane zostało bezpieczne przejście u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. W końcu będzie tutaj bezpiecznie. Brak wydzielonej dodatkowej części dla pieszych stwarzało wielkie zagrożenie dla poruszających się tym odcinkiem mieszkańców.

Inwestycję zrealizowało PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu, po wielokrotnych interwencjach burmistrza Leszka Michalaka i pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz wsparciu posła na Sejm RP Marcina Gwoździa, za co jeszcze raz dziękujemy.

teren przy przejściu przed remontem

- Dlaczego to tak długo trwało? Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy, w związku z planowanym przebiegiem jednej z linii kolejowej łączącej województwo dolnośląskie z CPK (Centralnym Portem Komunikacyjnym), wszystkie prace związane z gruntownymi remontami w obrębie przejść kolejowych zostały zawieszone. Do czasu ustalenia dokładnego przebiegu wszystkich linii kolejowych Centralnego Portu Komunikacyjnego również wszystkie inwestycje dotyczące budowy planowanych estakad, bocznic kolejowych, remontów przejść podziemnych zostały zablokowane. W gminie Żarów, w związku z tym ogólnopolskim projektem, również wstrzymane zostały inwestycje dotyczące przebudowy przejścia podziemnego przy dworcu PKP w Żarowie, budowy estakady oraz remontu drogi przy dworcu PKP w Imbramowicach - mówi burmistrz Leszek Michalak.

teren przy przejściu po remoncie

teren przy przejściu po remoncie

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów