Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności 7. Święto Dyni w Wierzbnej

  Aktualności

13-09-2023

7. Święto Dyni w Wierzbnej

7. Święto Dyni 7 października!? To chyba nie jest przypadek. To będzie szczęśliwa siódemka. Tego dnia zabierzemy Was w podróż pełną kolorów, niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków.

Będzie jesiennie, naturalnie, ekologicznie i bardzo magicznie. Zapraszamy Was w nasze progi. Rozgośćcie się wygodnie na naszych leżakach i przy kojących dźwiękach muzyki, z aromatyczną dyniową zupą w dłoniach, spędźcie z nami błogie jesienne popołudnie.

Przed Wami trzy konkursy ze wspaniałymi nagrodami. Każdy z Królową Dynią w roli głównej. Poznamy właściciela najcięższej dyni, najlepszego dyniowego przebrania, najlepszych przetworów dyniowych oraz najpiękniejszej dyniowej posesji. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. O Wasze podniebienia zadba Dyniowy Zakątek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Na tych stoiskach znajdziecie wszystko co ekologiczne, zdrowe i smaczne. Swoimi wyrobami pochwalą się też lokalni rzemieślnicy. Sielski czas umili nam cudowna grupa włóczykijów czyli zespół „Grupa na swoim”. Wędrówka w ich towarzystwie po bezkresnych połoninach i Beskidach to nie lada przygoda dla duszy. Na naszych najmłodszych będzie czekać dyniowa foto ścianka, ekologiczne zabawy z Eneris oraz kreatywne warsztaty z Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Miłośników historii z pewnością ucieszy wycieczka z Żarowską Izbą Historyczną z Bogdanem Muchą. 

7.edycja święta startuje 7 października o 14.00 przy ulicy Leśnej w Wierzbnej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:30. Będą atrakcje i niespodzianki dla każdego. Będzie pięknie! Będzie kolorowo!

Święto Dyni plakat

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Radna Zuzanna Urbanik, Rada Sołecka, Stowarzyszenie DR Wierzbna, OSP Wierzbna. Partnerzy wydarzenia: Gmina Żarów, Electrolux, Smartwork, AMS Świdnica, Urząd Marszałkowski, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Polenergia, Eneris, Nadleśnictwo Świdnica Lasy Państwowe. 

Informacja: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie