Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Rozmawiamy o ważnych inwestycjach w...

  Aktualności

14-09-2023

Rozmawiamy o ważnych inwestycjach w gminie Żarów

O kolejnych ważnych inwestycjach rozmawialiśmy z posłem na Sejm RP Marcinem Gwoździem. Wizyta posła RP w Urzędzie Miejskim w Żarowie była okazją, aby porozmawiać o dalszych planach rozwoju naszej gminy.

Jesteśmy w trakcie realizacji wielu ważnych przedsięwzięć, a przed nami kolejne zadania, które wpłyną na poprawę życia naszych mieszkańców. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie posła przy budowie bezpiecznego przejścia u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. Choć inne inwestycje związane z gruntownymi remontami w obrębie przejść kolejowych w gminie Żarów, w związku z realizacją inwestycji w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego, zostały wstrzymane, liczymy na pomoc i współpracę w tym temacie.

wizyta posła RP w Żarowie

- To nie jest jakaś ogromna inwestycja, ale poprawiająca bezpieczeństwo i cieszy mieszkańców oraz burmistrza. Też miałem jakiś skromny w tym udział. Trwało to tak długo, ponieważ są realizowane duże projekty, m.in. Centralny Port Komunikacyjny i 9 szprycha. Dlatego część inwestycji jest niestety odłożona na później, ale nie może tak być, że takie drobne inwestycje, które wpływają na bezpieczeństwo są odkładane. Dlatego została ta inwestycja zrealizowana i mam nadzieję, że wywoła na twarzach mieszkańców Żarowa jakiś mały uśmiech. Co do realizacji innych, równie ważnych inwestycji w obrębie przejść kolejowych, to na dzień dzisiejszy ten proces jest trochę wydłużony. Wspólnie z panem burmistrzem będziemy pracować nad tym, żeby te wszystkie inwestycje, które wpisują się w tą 9 szprychę, a będą mogły być realizowane, były realizowane – mówił podczas wizyty w Żarowie poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź.

wizyta posła w Urzędzie Miejskim w Żarowie

- Wydawałoby się, że to jest prosta sprawa, stworzenie takiego bezpiecznego przejścia. Przyczyną opóźnienia powstania tej inwestycji jest bez wątpienia realizacja nowego programu związanego z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i tu na naszym terenie od Wrocławia, 9 szprychy. Decyzja PKP zrozumiała, bo dopóki nie ma kompletu dokumentów, trudno realizować jakieś cząstkowe rozwiązania. Ale problem, który u nas występował, czyli zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców powodował, że nie ustępowaliśmy i zwracaliśmy się do każdego, kto był w stanie nam pomóc. Mówię tu o dyrekcji PKP, PKP Nieruchomości, PKP PLK i do Pana posła Marcina Gwoździa. Dzięki interwencji posła już nie tylko były plany PKP, ale również pieniądze na to się znalazły. Stąd też dziękuję PKP PLK, bo wykonali dobrą robotę, ale też Panu posłowi, który potrafił skutecznie zainterweniować – dopowiadał burmistrz Leszek Michalak. 

wizyta posła RP w Żarowie

Burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik rozmawiali z posłem również o planach budowy w Żarowie budynku siłowni wraz z zapleczem noclegowym dla drużyn sportowych, które trenują na naszych sportowych obiektach. 

wizyta posła RP w Żarowie

Dziękujemy za wizytę Panu posłowi Marcinowi Gwoździowi i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

Magdalena Pawlik