Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Przebudowa drogi przy ul. Księżnej...

  Aktualności

23-10-2023

Przebudowa drogi przy ul. Księżnej Jadwigi w Żarowie

Rozpoczęły się prace przy remoncie drogi na ul. Księżnej Jadwigi w Żarowie. Jest to już kolejna droga, która doczeka się przebudowy na terenie naszego miasta.

Przypomnijmy, że w ramach tego zadania wyremontowane zostaną nawierzchnie przy ul. Cembrowskiego, Stumetrówki, Księżnej Jadwigi oraz H. Brodatego i H. Pobożnego. Inwestycje będą realizowane etapami. W pierwszym etapie prace były przeprowadzone przy ul. Cembrowskiego oraz Stumetrówki w Żarowie i będą dalej kontynuowane. W tej chwili inwestycje drogowe realizowane są przy ul. Księżnej Jadwigi. 

- Udało nam się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Programu „Polski Ład” i jest to już kolejne dofinansowanie na drogi realizowane na terenie gminy Żarów. W ramach inwestycji, która wyniesie 5.090.000 złotych, a dofinansowanie 3.800.000 złotych wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, a także oświetlenie energooszczędne w technologii LED. Dodatkowo na ul. Księżnej Jadwigi wykonana zostanie ścieżka rowerowa oraz chodniki – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Przebudowa drogi przy ul. Księżnej Jadwigi w Żarowie

Łączny koszt budowy nowych dróg przy ul. Ks. Jadwigi, Cembrowskiego i Stumetrówki wyniesie 5.090.000 zł. Na przebudowę dróg gminnych gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 3.800.000 złotych w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład. 

Przebudowa drogi przy ul. Księżnej Jadwigi w Żarowie

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów