Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Umowy na kolejne inwestycje podpisane

  Aktualności

31-10-2023

Umowy na kolejne inwestycje podpisane

Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowy na realizację kolejnych inwestycji drogowych na terenie naszej gminy.

Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie fragment drogi w Mielęcinie, a do użytku mieszkańców oddamy nowe chodniki w Kalnie, Łażanach, Bożanowie, Wierzbnej i Mrowinach. Wszystkie inwestycje finansowane będą ze środków budżetu gminy Żarów i funduszu sołeckiego. 

Fragment drogi w Mielęcinie

- Rozpoczynamy realizację kolejnych ważnych inwestycji na terenie gminy Żarów. Po przekazaniu placu budowy wykonawcy inwestycji, z którym podpisaliśmy umowę, ruszą prace przy budowie drogi w Mielęcinie. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania „Budowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Koszt zadania wyniesie 120.752,18 złotych. W Kalnie, Łażanach (przy ul. Sportowej), Bożanowie, Wierzbnej i Mrowinach prowadzone będą prace przy budowie nowych chodników. Inwestycje już się rozpoczęły i będą sukcesywnie realizowane w kolejnych naszych miejscowościach. Budowa nowych ciągów pieszych kosztować będzie ponad 300 tysięcy złotych – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

budowa chodnika w Mrowinach

Wszystkie inwestycje realizuje gmina Żarów. Zostaną one sfinansowane ze środków budżetu gminy Żarów oraz funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją naszych mieszkańców. Są to kolejne ważne zadania, które zostaną przeprowadzone na terenach wiejskich. Nie tylko poprawią estetykę, ale przede wszystkim będą miały istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. 

podpisanie umowy na inwestycje

podpisanie umowy na inwestycje

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów