Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Nowe nasadzenia i remont chodnika...

  Aktualności

07-11-2023

Nowe nasadzenia i remont chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie

Jarzębiny i wiśnie japońskie zostały posadzone na terenie placu zabaw przy ul. Łokietka w Żarowie. To kolejny etap prac, który został zrealizowany w tym miejscu.

Początkiem roku, w związku ze zgłoszeniami mieszkańców osiedla, zamontowaliśmy w rejonie przejścia dla pieszych słupki blokujące, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa. I to jeszcze nie koniec wszystkich inwestycji. Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie odcinek chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Inwestycje w tym miejscu nadzoruje zastępca burmistrza Przemysław Sikora, a także radna Anna Żurek.

Zastępca Burmistrza Przemysław Sikora i radna Anna Żurek podczas oględzin terenu przy ul. Łokietka w Żarowie

- Teren zielony przy ul. Łokietka w Żarowie został obsadzony nowymi drzewami liściastymi. Nasadzenia posadziliśmy pomiędzy budynkami mieszkalnymi i skateparkiem, wzdłuż linii ogrodzenia. Wyrosną z nich piękne i dorodne drzewa, które z pewnością dadzą cień odpoczywającym w tym miejscu dzieciom i ich opiekunom. Wspólnie z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą omówiliśmy także kolejne inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane w tym miejscu. W tym roku przeprowadzony będzie pierwszy etap remontu zniszczonego chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Chodnik wymaga kapitalnego remontu i czekamy na jego przebudowę – mówi radna Anna Żurek.

Posadzone drzewa przy ul. Łokietka w Żarowie

Na terenie zielonym przy ul. Łokietka w Żarowie posadzonych zostało kilkanaście drzew liściastych. Prace zostały sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Niebawem ruszymy z pierwszym etapem remontu chodnika w tym miejscu. Zadanie to będzie realizowane przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach.

Zastępca Burmistrza Przemysław Sikora i radna Anna Żurek

Zniszczony chodnik przy ul. Łokietka w Żarowie
Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji i Komunalnego UM Żarów