Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Gdzie zgłaszać odśnieżanie dróg i...

  Aktualności

30-11-2023

Gdzie zgłaszać odśnieżanie dróg i chodników?

Choć do astronomicznej zimy zostało jeszcze trochę czasu, przypominamy Państwu najważniejsze informacje dotyczące odśnieżania dróg i chodników.

Zimowym utrzymaniem dróg na terenie gminy Żarów zajmuje się firma Piotr Pęcherski F.H.U. KUBA z Imbramowic. Na terenie gminy Żarów znajdują się drogi gminne i powiatowe. Przypominamy, że za odśnieżanie dróg gminnych odpowiada gmina, a za odśnieżanie dróg powiatowych odpowiada Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Interwencje dotyczące zimowego utrzymania można zgłaszać w:

▶ Urzędzie Miejskim w Żarowie, Referat Gospodarki Komunalnej tel. 74 30 67 334 w dniach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 7.30 – 15.30 oraz we wtorek 8.00 – 16.00.

▶ Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego nr tel. 74 66 22 920 lub 601 998 630 (odśnieżanie dróg powiatowych na terenie gminy Żarów).

Przypominamy również, że obowiązkiem każdego właściciela posesji jest przede wszystkim oczyszczanie chodnika ze śniegu i lodu oraz jego posypywanie materiałami uszorstniającymi, usuwanie z terenu chodnika nagromadzonego śniegu w miejsce nieutrudniające ruchu pieszych i pojazdów. W przypadku wspólnot mieszkaniowych obowiązek ten jest zazwyczaj realizowany przez firmę specjalistyczną na zlecenie zarządu lub zarządcy nieruchomości.

Foto: Pixabay

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Komunalnego UM Żarów