Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Dziecięcy Sejm obradował w Bajkowym...

  Aktualności

20-11-2023

Dziecięcy Sejm obradował w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie odbyło się obrady Dziecięcego Sejmu Optymistycznego.

To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości przedszkola. Na jeden dzień przedszkole i przedszkolaki zamieniają się w sejm, posłów i posłanki. A to wszystko po to, aby przypomnieć wszystkim, że dzieci, małe i duże też mają swoje prawa i oczywiście obowiązki.

Dzieci wyłoniły spośród swojego grona marszałka, który przewodniczył obradom. Każdy chętny, podchodząc do mównicy, mógł zabrać głos oraz przedstawić swoją propozycję. Wszystkie propozycje zostały spisane i powstał projekt ustawy o prawach dziecka. Obradom sejmu przysłuchiwali się dziś zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz dyrektor przedszkola Elżbieta Wierzyk, którzy podziękowali dzieciom za piękną lekcję.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy co roku 20 listopada i nie przypadkowo - właśnie tego dnia w 1989 roku została uchwalona Konwencja o prawach dziecka. To dobry dzień, aby przypominać o tym, że dzieci są takimi samymi ludźmi, jak dorośli, są po prostu młodsi. Bo każdemu, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa.

Magdalena Pawlik 

Sejm

Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm
Sejm