Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Z seniorami o bezpieczeństwie

  Aktualności

22-11-2023

Z seniorami o bezpieczeństwie

Bezpieczny Senior to świadomy senior. W dzisiejszych trudnych czasach wzrasta liczba oszustw dotyczących seniorów. Sposobów jest wiele: na wnuczka, policjanta, pracownika pomocy społecznej czy innych instytucji. Zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja” zaprosili seniorów na wykład "Bezpieczny Senior".

Spotkanie miało na celu przekazanie seniorom, a więc grupie szczególnie narażonej, wiedzy na temat sposobów działania grup przestępczych, wyłudzających pieniądze metodami „na policjanta” czy „na wnuczka”. Prowadzący część szkoleniową młodszy aspirant Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, wyjaśnił uczestnikom, jakie sygnały powinny ich zaalarmować, ale także poinstruował, jak należy się zachować w przypadku kontaktu z przestępcami. Debata zakończyła się ożywioną dyskusją, w trakcie której uczestnicy debaty dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

- Głównym celem debaty było zwrócenie uwagi naszym seniorom na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw oraz uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w życiu codziennym. Młodszy aspirant Michał Rzepecki przybliżył słuchaczom tematykę działania oszustów metodą m.in. „na wnuczka” i „na policjanta”, poinformował również jak należy postępować w przypadku takiego zagrożenia. Mamy nadzieję, że przedstawione, powszechne metody oszustów spowodują, że seniorzy będą bardziej wyczuleni na niepokojące zjawiska, zarówno w sieci, jak i w życiu codziennym. Bardzo dziękuję funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy za przeprowadzenie ciekawej debaty z naszymi seniorami. Dziękuję także seniorom za udział w tym ważnym spotkaniu - mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wszyscy uczestnicy debaty otrzymali również odblaski od zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, aby nie tylko „świecili” przykładem na drogach, ale również promowali bezpieczeństwo, dając dobry przykład swoim bliskim i znajomym.

Magdalena Pawlik 

 

 

Wykład

Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład
Wykład