Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Akcja Zima.Ważne informacje!

  Aktualności

04-12-2023

Akcja Zima.Ważne informacje!

W związku z intensywnymi opadami śniegu oraz utrzymującymi się niskimi temperaturami, informujemy, że w pierwszej kolejności odśnieżane na terenie gminy Żarów są drogi na strefie ekonomicznej, droga Żarów-Bożanów-Wierzbna oraz główne drogi na terenie miasta tj. Armii Krajowej, Mickiewicza, Chrobrego, Wiejska, Wyspiańskiego, Wojska Polskiego, Dworcowa oraz drogi przy szkołach tj. Piastowska i 1 Maja.

Po udrożnieniu i posypaniu solą drogową tych dróg prace realizowane są na drogach bocznych na terenie miasta oraz drogach bocznych na terenach wiejskich. Przy realizacji prac w ostatnich dniach brały udział dwie jednostki sprzętu. Należy jednak mieć na uwadze, że z wyłączeniem mogących się zdarzyć sytuacji nadzwyczajnych, jak awaria pojazdu, na czas wykonania zadania ma wpływ konieczność dojechania do każdej drogi gminnej oraz tankowania paliwa i zasypania soli drogowej do rozsypywacza.

Zwracamy jednocześnie uwagę, że zasadniczym warunkiem poruszania się bezpiecznie po drogach pojazdem, w warunkach zimowych jest wyposażenie go w opony zimowe. Niestety bardzo częstym zjawiskiem w ostatnich dniach było blokowanie drogi przez pojazdy na oponach letnich, które w takich warunkach nie radziły sobie na drodze. Przypominamy jednocześnie, że właściciele i zarządcy budynków odpowiedzialni są za należyte utrzymanie chodników przylegających do ich nieruchomości, odśnieżanie połaci dachowych i zbijanie sopli oraz nawisów śnieżnych mogących być niebezpiecznych dla przechodniów.

Informacja: Referat Komunalny UM Żarów