Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Trwa budowa bezpiecznych przejść i...

  Aktualności

03-01-2024

Trwa budowa bezpiecznych przejść i pętli autobusowej

Przy ul. Piastowskiej w Żarowie trwają prace związane z budową bezpiecznych przejść dla pieszych. Powstanie tutaj również zatoka autobusowa na wzór zatoki, która została wybudowana przy budynku SP Żarów na ul. 1 Maja w Żarowie.

Inwestycję nadzoruje burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora wraz z pracownikami Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

- Jeszcze w grudniu podpisaliśmy umowę na realizację kolejnej ważnej inwestycji na terenie naszego miasta. W ramach zadania przebudowane zostanie przejście dla pieszych przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie. Powstanie również zatoka przystankowa przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej i Alei Złotych Dąbów w Żarowie. Zależy nam, aby zapewnić bezpieczny dojazd i wyjazd dzieciom, które dojeżdżają do placówki. Inwestycje są realizowane w ramach zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i współfinansowane z pozyskanego przez gminę dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Koszt budowy przejścia dla pieszych wraz z zatoką przystankową przy Szkole Podstawowej w Żarowie w obrębie skrzyżowań drogi gminnej ul. Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej oraz Alei Złotych Dębów wynosi 558.236,50 zł, przyznane dofinansowanie 446.589,20 zł. 

Magdalena Pawlik