Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Umowa na wsparcie Hospicjum podpisana

  Aktualności

08-01-2024

Umowa na wsparcie Hospicjum podpisana

Tradycyjnie każdego roku przekazujemy dotację na usługi hospicyjne, które są bezpłatnie świadczone na rzecz naszych mieszkańców. Burmistrz Leszek Michalak podpisał dziś umowę z Hospicjum w Świdnicy na świadczenie bezpłatnych usług hospicyjnych na rzecz mieszkańców gminy Żarów.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, na mocy podpisanej umowy, nieodpłatnie świadczyć będzie usługi medyczne, udzielać pomocy pielęgniarskiej czy udostępniać sprzęt. Obejmie profesjonalną opieką medyczną wszystkich chorych znajdujących się w terminalnej fazie choroby nowotworowej, którzy zwrócą się o pomoc do Stowarzyszenia.

- Opieką lekarską i pielęgniarską będą objęci chorzy na terenie gminy Żarów. Otoczymy chorych, umierających na raka profesjonalną opieką lekarską. Pielęgniarki zatrudnione w naszym stowarzyszeniu będę zajmowac się opieką pielęgniarską, odwiedzą chorych, będą wykonywać fachowe zabiegi pielęgniarskie. Chorzy będą mieli możliwość korzystania bezpłatnie z profesjonalnego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego i pelęgnacyjnego - mówi prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" Gabriela Kaczkowska.

Z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy można kontaktować się telefonicznie pod nr telefonu 74 852 03 46 bądź mailowo na adres: biuro@hospicjum.swidnica.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. 

Magdalena Pawlik