Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Co zrobić z choinką po świętach?

  Aktualności

11-01-2024

Co zrobić z choinką po świętach?

Świąteczny czas już za nami, a wielu mieszkańców zastanawia się, co zrobić z choinką?

O ile nie ma problemu w przypadku sztucznych drzewek, bo wystarczy ściągnąć ozdoby i schować choinkę do piwnicy lub na strych, o tyle trudniej jest w przypadku drzewek żywych. 

Informujemy, że w najbliższą środę, 17 stycznia na terenie gminy Żarów organizowana będzie poświąteczna zbiórka choinek. Drzewka prosimy wystawić w tym dniu przy pojemnikach na odpady lub altanach śmietnikowych. Gmina zapewni ich bezpłatny odbiór. Mieszkańcy mogą również zgłaszać taką informację bezpośrednio do Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie, nr tel. 74 30 67 334 lub 74 30 67 351.

– Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania, ponieważ wtedy ulegną całkowitemu rozkładowi. Warto też pamiętać, że dzięki temu zwiększa się poziom recyklingu i tym samym zmniejsza ilość odpadów deponowanych na składowiskach oraz poziom emisji CO2 do atmosfery – przypominają przedstawiciele firmy Eneris.

Świąteczne drzewko można również posadzić w przydomowym ogródku lub na działce, o ile zakupiliśmy je w donicach. Trzeba jednak pamiętać, by najlepiej były to drzewka od początku hodowane w donicy, czyli z wykształconym już systemem korzeniowym.

Foto: Facebook Choinki Mielęcin