Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Chodnik przy ul. Łokietka oddany do...

  Aktualności

30-01-2024

Chodnik przy ul. Łokietka oddany do użytku

Zakończyła się budowa odcinka chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Był to pierwszy etap inwestycji, bowiem chodnik zostanie przebudowany także na całej długości.

Inwestycja będzie kontynuowana również w tym roku. Koszt budowy nowego chodnika wyniósł 55 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach. Budowę nowego ciągu pieszego sfinansowano ze środków budżetu gminy Żarów. Połowę kosztów na realizację tego zadania przekazała również Spółdzielnia Mieszkaniowa. Był to kolejny etap prac, który został zrealizowany w tym miejscu. W minionym roku, w związku ze zgłoszeniami mieszkańców osiedla, zamontowaliśmy w rejonie przejścia dla pieszych słupki blokujące, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa. Posadziliśmy także nowe drzewa na terenie placu zabaw przy ul. Łokietka w Żarowie. Inwestycje w tym miejscu nadzorowali zastępca burmistrza Przemysław Sikora, a także radna Anna Żurek. 

- W imieniu swoim, a także mieszkańców osiedla, składam podziękowania na ręce zastępcy burmistrza Przemysława Sikory za pomoc i starania, dzięki czemu rozpoczął się tak wyczekiwany przez wszystkich remont chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. To nie było jedyne zadania, które dzięki trafnym decyzjom i wsparciu, zostały wykonane. Mam tu na myśli bezpieczne przejścia zrealizowane przy ul. Łokietka oraz Chrobrego w Żarowie. Udało nam się także posadzić drzewa na placu zabaw. Mamy wiele planów, które chcielibyśmy tutaj wykonać i myślę, że z pomocą zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, uda nam się je wszystkie zrealizować – mówi radna Anna Żurek.

Nowe chodniki powstały także na terenach wiejskich, w kilku miejscowościach. Inwestycje zostały przekazane do użytku naszych mieszkańców pod koniec 2023 roku. 

- Jak co roku staramy się poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza pieszych w naszych miejscowościach. Dlatego, zgodnie z wolą mieszkańców wsi, budujemy chodniki z funduszu sołeckiego. W minionym roku nowe chodniki powstały w Wierzbnej, Mrowinach, Kalnie, Łażanach, Bukowie oraz Imbramowicach. Część z tych chodników powstało przy drogach powiatowych i te inwestycje zrealizowaliśmy w ramach porozumienia z powiatem świdnickim. W Żarowie natomiast, w ramach porozumienia ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach, zakończyliśmy budowę fragmentu chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Jesteśmy już po rozmowie z prezes Spółdzielni panią Elżbietą Krzan i w tym roku zrealizujemy kolejny etap tej inwestycji – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów