Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Samochód pożarniczy Ford Ranger dla...

  Aktualności

31-01-2024

Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko

Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska wzbogaciła się o kolejny samochód strażacki. Tym razem do naszej jednostki trafił używany samochód specjalny pożarniczy Ford Ranger, który został przekazany nieodpłatnie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Kluczyki do nowego nabytku druhowie odebrali w piątek, 26 stycznia podczas uroczystości przekazania wozów strażackich jednostkom w Strzegomiu. W uroczystościach uczestniczyli strażacy z gminy Żarów oraz burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą.

- Cieszymy się, że nowy sprzęt zasilił kolejną naszą jednostkę strażacką. To umożliwi naszym druhom sprawne działanie, które jest i tak na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że podobnych inwestycji w najbliższych latach również nie zabraknie, bo wiemy doskonale, że bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy jest najważniejsze. To, jak ważne jest dobre wyposażenie lokalnych jednostek OSP, przekonujemy się za każdym razem, gdy zawyje strażacka syrena. Dlatego dziękujemy Wam drodzy druhowie za to, że cały czas jesteście na posterunku, w gotowości po to, aby ratować zdrowie i życie drugiego człowieka – mówili burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Samochód został przekazany nieodpłatnie do OSP Pożarzysko na mocy podpisanego z gminą Żarów porozumienia z Państwową Strażą Pożarną w Świdnicy.

- Nowy wóz ma za zadanie poprawić skuteczność prowadzenia działań. Będzie służyć m.in. do prowadzenia działań poszukiwawczych, ratownictwa drogowego, transportu sprzętu w trakcie prowadzenia działań powodziowych czy transportu ludzi z zagrożonego terenu. Jest to samochód lżejszy, który pozwoli dojechać w trudny teren podczas prowadzenia akcji poszukiwawczych, powodziowych. Posłuży również do transportu przyczepy z pontonem ratowniczym. Poprawi także czas dojazdu na miejsce działań. Bardzo dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy za przekazany nabytek oraz władzom gminy Żarów za koordynowanie całego przedsięwzięcia – mówił Naczelnik OSP Pożarzysko Łukasz Brańka.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów

Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko

Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko
Samochód pożarniczy Ford Ranger dla OSP Pożarzysko