Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności 23 lutego Światowy Dzień Walki z...

  Aktualności

02-02-2024

23 lutego Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. W Polsce liczba prób samobójczych dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat wzrosła o 42% w ciągu ostatniego roku. 150 osób w wieku 13-18 lat odebrało sobie życie w 2022 roku. W grupie wiekowej 7-12 lat odnotowano 29 przypadków prób samobójczych w 2020 roku oraz 51 w 2021 roku!

Fundacja "Słonie na Balkonie" organizuje z tej okazji akcję "Żałoba, której nie było". Jest to ogólnopolska akcja – jednodniowa, symboliczna żałoba narodowa, która ma zwrócić uwagę na problem depresji, która dotyka i zabija też najmłodsze dzieci (7-12 r.ż.).

Fundacja "Słonie na Balkonie" zapewnia dostęp do profesjonalnej pomocy i wszechstronnej terapii dla dzieci borykających się z depresją, samookaleczaniem oraz PTSD (zespół stresu pourazowego): https://slonienabalkonie.pl/ Fundacja prowadzi także świetlicę socjoterapeutyczną i Centrum Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla Dzieci w Łodzi, prowadzi infolinię dla dzieci i rodziców, organizuje warsztaty dla szkół, w przyszłości planuje stworzyć przyszkolne centra psychologicznej pomocy w każdym większym mieście w Polsce: https://slonienabalkonie.pl/szukam-pomocy/ 

Do akcji przyłączyła się również gmina Żarów. 

Ikona pdf Fundacja Słonie na Balkonie.pdf, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 4,84 MB ]