Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Profilaktyczny kalendarz ucznia 2024...

  Aktualności

06-02-2024

Profilaktyczny kalendarz ucznia 2024 trafił do uczniów

W najbliższych dniach do szkół podstawowych z terenu gminy Żarów, tradycyjnie już, trafi Kalendarz Ucznia na 2024 rok, zawierający treści profilaktyczne. Ponadto szkoły otrzymają ścienne kalendarze z profilaktycznym przekazem do zawieszenia w klasie.

W tym roku temat przewodni Kalendarza Ucznia dotyczy nadużywania komputera i Internetu. Uczniowie dowiedzą się jakie symptomy świadczą o problemowym korzystaniu z komputera i Internetu, jakie są konsekwencje jego nadużywania oraz jakie działania profilaktyczne można podjąć, aby uchronić się przed uzależnieniem, a także otrzymają informacje nt. miejsc pomocy w sytuacji rozpoznania u siebie lub swoich bliskich niepokojących sygnałów związanych z nadmiernym korzystaniem z komputera i Internetu. 

Kalendarz rozpowszechniony zostanie wśród blisko 560 uczniów z klas 0 - III. W Kalendarzu zostały zamieszczone rysunki o tematyce profilaktycznej, wykonane przez uczniów z żarowskich szkół i przedszkola. Każdy miesiąc opatrzony jest innym hasłem profilaktycznym np. maj - "Słowa mają moc. Zatrzymaj się kolego, powiedz komuś coś miłego!", grudzień "Dbaj o kontakty z innymi. Nie siedź wciąż przed komputerem, do kolegi jedź rowerem!". Osoby, których prace zostały zawarte w Kalendarzu Ucznia, otrzymają nagrody rzeczowe, są to: Aleksandra Szeptycka, Otylia Pająk, Paula Kluzek, Amelia Knap, Wiktoria Roubo, Michelle Czaja, Antoni Stawski, Tereza Daniel, Tomasz Kaśków, Lena Szykowna, Matylda Dykcik, Zuzanna Witkowska. 

Kalendarz powstał dzięki zaangażowaniu w jego realizację Pani Iwony Nieradki i Pani Edyty Cicheckiej - nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Żarowie, za co serdecznie dziękujemy. Sfinansowany został z budżetu Gminy Żarów, ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Żarów na lata 2022 - 2025. 

Informacja: Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie