Jesteś na > Aktualności Czas na wiosenne porządki w...

28-02-2024

Czas na wiosenne porządki w przydomowych ogrodach

Choć do wiosny zostało jeszcze kilka tygodni, miłośnicy ogrodów z wytęsknieniem wyczekują oznak budzącej się do życia przyrody. Przycinanie, grabienie, porządkowanie, wysiewanie i sadzenie. Wiosna to dla właścicieli działek i ogrodów bardzo aktywny czas.

Mieszkańcy gminy Żarów potrafią stworzyć takie piękne, zielone miejsca do wypoczynku. Ich ogrody, które podziwialiśmy podczas konkursów na najpiękniejszy przydomowy ogród czy działkę w Rodzinnych Ogrodach Działkowych, to były bardzo urokliwe zakątki. Zadbane, estetyczne, obsadzone pięknymi kwiatami, rabatami i co ważne ciekawie zagospodarowane. Zachęcamy mieszkańców naszej gminy, aby przygotowywali swoje ogrody do udziału w tegorocznym konkursie.

- Zanim do ogrodu zawita prawdziwa piękna i słoneczna wiosna, rośliny i ziemię trzeba dobrze do tego przygotować. Dlatego warto rozpoczynać już wiosenne porządki w swoich przydomowych ogrodach i działkach. W tym roku również zaprosimy Państwa do udziału w naszym konkursie na „Najpiękniejszy Przydomowy Ogród w gminie Żarów” i „Najpiękniejszą działkę w ROD”. Naszym mieszkańcom udało się stworzyć prawdziwe ogrody marzeń. Przydomowe ogródki, które zgłoszone zostały do ubiegłorocznych konkursów były niezwykle urokliwe, z pięknymi kwiatami i krzewami. Widać było, że właściciele w ich pielęgnację włożyli dużo pracy i serca. Jestem przekonana, że w tym roku także zaproszą nas Państwo do swoich wspaniałych i zadbanych ogrodów. Dla uczestników konkursu tradycyjnie przygotujemy nagrody i niespodzianki – mówi Marta Jarosz z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Konkurs na „Najpiękniejszy Przydomowy Ogród w gminie Żarów” i „Najpiękniejszą działkę w ROD” zostanie niebawem ogłoszony. Wszystkie informacje o konkursie będą dostępne na stronie internetowej www.um.zarow.pl  oraz Facebooku Gmina Żarów.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów