Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Budujemy kolejne bezpieczne przejścia...

  Aktualności

06-03-2024

Budujemy kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych

Na terenie naszego miasta powstają kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych. Rozpoczęła się budowa chodnika oraz nowego przejścia pieszo-rowerowego przy ul. Armii Krajowej w Żarowie.

Inwestycje są realizowane w ramach zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i współfinansowane z pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

- Będzie to kolejne bezpieczne, doświetlone przejście dla pieszych, które powstaje na terenie miasta. Dodatkowo wykonamy również nowy chodnik od stacji paliw w kierunku Bożanowa, do skrzyżowania z ul. Wiosenną. Inwestycja poprawi komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych poruszających się w stronę firm i restauracji zlokalizowanych na tym terenie. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Budowa bezpiecznych przejść dla pieszych to zadanie, które konsekwentnie realizowane jest na terenie Żarowa. Przypomnijmy, że w 2022r. wykonaliśmy 8 przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, 1 Maja, Sikorskiego, Armii Krajowej, Mickiewicza oraz Piastowskiej w Żarowie. Niebawem powstaną kolejne bezpieczne odcinki dla pieszych. Budowa bezpiecznego przejścia pieszo-rowerowego wraz z budową chodnika przy ul. Armii Krajowej kosztować będzie 341.807,50 złotych, kwota pozyskanego dofinansowania wynosi 273.446,00 złotych. 

Magdalena Pawlik