Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Rozpoczął się remont dróg w Łażanach

  Aktualności

18-03-2024

Rozpoczął się remont dróg w Łażanach

Kolejne drogi na terenie naszej gminy doczekają się gruntownej modernizacji. Rozpoczęły się prace przy remoncie dróg na ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa i remonty dróg gminnych na terenie miasta i gminy Żarów” i sfinansowana zostanie ze środków budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tuż przed rozpoczęciem inwestycji burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz przedstawiciele firmy wykonawczej spotkali się z mieszkańcami Łażan, aby omówić szczegółowy zakres zadania.

- Drogi przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach wymagają kompleksowej modernizacji, dlatego zależy nam, aby zostały wyremontowane i w dobrym stanie oddane do użytku naszym mieszkańcom. W ramach inwestycji powstaną drogi asfaltowe z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Na wszystkie realizowane zadania nasza gmina pozyskała dofinansowanie w ramach programów rządowych – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Prace przy remoncie dróg w Łażanach już się rozpoczęły, dlatego trzeba liczyć się z drobnymi uciążliwościami. Wykonawca inwestycji zapewnia jednak, że będzie się starał tak przeprowadzać roboty, aby tych niedogodności było jak najmniej.

- Pierwsze prace przy remoncie dróg już się rozpoczęły i wytyczyliśmy trasę całej kanalizacji deszczowej. Główne zadania, które będziemy tutaj realizować to wykonanie kanalizacji deszczowej na dwóch ulicach, oświetlenia oraz całej nawierzchni drogi. Będziemy starali się tak prace przeprowadzać, żeby uciążliwości, związanych z tą inwestycją było jak najmniej. Termin zakończenia prac przewidziany jest do końca października, ale jeśli nie będzie dodatkowych robót, prace powinny zakończyć się wcześniej – wyjaśnia Łukasz Młocek kierownik budowy z firmy Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Inwestycje cieszą także mieszkańców naszej gminy, bo drogi przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach są zniszczone i wymagają kapitalnych remontów 

- Są to inwestycje długo wyczekiwane przez mieszkańców naszej wsi. A zapoczątkowane zostały dzięki naszej radnej Marii Tomaszewskiej. Nowe, wyasfaltowane drogi pomogą nam w codziennym użytkowaniu i dojazd do każdej posesji będzie zdecydowanie łatwiejszy. Całe zadanie jest dobrze zorganizowane. Mamy stały kontakt z wykonawcą i władzami gminy, także jestem obecny na miejscu, więc jakiekolwiek pytania czy problemy rozwiązujemy na bieżąco. Wszystko idzie sprawnie – mówi sołtys wsi Armand Toporowski.

- Nowe nawierzchnie dróg to przede wszystkim większe bezpieczeństwo użytkowników: pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierowców samochodów. Zniszczone drogi na tym odcinku są problemem komunikacyjnym dla mieszkańców i kierowców, dlatego cieszymy się, że już niebawem to zadanie będzie w całości zakończone. Dla nas mieszkańców wsi są to bardzo istotne inwestycje – mówi radna Maria Tomaszewska.

Całkowity koszt remontu dróg przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach to kwota 2.058.978,42 zł, a przyznane dofinansowanie 1.441.284,89 złotych.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów

Remont dróg w Łażanach

Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach
Remont dróg w Łażanach