Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Kręć kilometry dla gminy Żarów

  Aktualności

20-03-2024

Kręć kilometry dla gminy Żarów

Po raz drugi już gmina Żarów przyłączyła się do ogólnopolskiej rywalizacji gmin o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Pierwszego dnia wiosny 21 marca wystartuje rozgrzewka, która potrwa dwa miesiące, do 21 maja, a główny wyścig odbędzie się w czerwcu. Poprzez udział w projekcie zachęcamy mieszkańców do korzystania z roweru jako środka transportu oraz promujemy zdrowy tryb życia. Wystarczy pobrać bezpłatnie aplikację Aktywne Miasta i kręcić kilometry dla naszej gminy. Do kolejnej edycji ogólnopolskiej rowerowej zabawy zaprasza miasto Bydgoszcz. 

Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 potrwa do 21 maja. Mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla gminy Żarów i sprawdzić swoją formę przed czerwcową rywalizacją. 1 czerwca rozpocznie się oficjalna rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Jak zapewniają organizatorzy, w rywalizacji może wziąć udział każdy. Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybiera się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonuje większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy. 

- Nasza gmina po raz kolejny przyłącza się do rywalizacji, której głównym celem jest aktywizacja mieszkańców w każdym wieku. Zachęcamy do udziału w akcji Rowerowa Stolica Polski i do włączenia się w sportową rywalizację. Rower to nie tylko świetny środek na spędzanie wolnego czasu, ale też świetny środek transportu. Zachęcamy Państwa do tego, by częściej pozostawić samochód na parkingu, zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia. A przecież nic nie mobilizuje do działania bardziej niż zdrowa, sportowa rywalizacja – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Udział w zabawie jest bezpłatny. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dołącz do Treningu już dziś! Kochasz cztery kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Dołącz do rywalizacji rowerowej i kręć kilometry dla gminy Żarów:

- znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
- z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.
- aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry. 
- w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Bydgoszcz