Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Wielkanocne palmy naszych mieszkańców...

  Aktualności

26-03-2024

Wielkanocne palmy naszych mieszkańców nagrodzone w konkursie

Mieszkanki gminy Żarów Jadwiga Michałowska oraz Maria Suchodolska zajęły trzecie miejsce w konkursie palm wielkanocnych w kategorii duża i mała palma, którego organizatorem był Świdnicki Ośrodek Kultury.

Pani Jadwiga to nie tylko lokalna artystka, ale przede wszystkim mistrzyni w tworzeniu oryginalnych i profesjonalnych ozdób. To dla niej pasja, która jest przyjemnością, ale również przynosi satysfakcję. Pasją „zaraziła” również swoją wnuczkę Marysię, która równie chętnie zajmuje się przygotowywaniem takich artystycznych ozdób. Komisja konkursowa oceniała palmy nie tylko pod kątem zgodności z tematem konkursu, pomysłowości, ważna była również estetyka wykonania oraz trwałość konstrukcji. 

Samo przygotowanie wielkanocnych ozdób to tradycja, jednocząca wszystkich domowników. I właśnie takie zajęcia integrują również rodzinę Pani Jadwigi Michałowskiej. Rodzime zwyczaje są najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Gratulujemy, wykonane palmy wielkanocne naszych mieszkańców są piękne.

Oprac. Magdalena Pawlik