Jesteś na > Aktualności Radni podsumowali pięcioletnią kadencję

05-04-2024

Radni podsumowali pięcioletnią kadencję

67 zwołanych sesji Rady Miejskiej, 515 podjętych uchwał, 420 złożonych interpelacji i wolnych wniosków, praca w komisjach ds. rolnictwa, budżetu i gospodarki, rewizyjnej, skarg, wniosków i petycji, bezpieczeństwa, zdrowia i porządku publicznego, ochrony środowiska, oświaty i pomocy społecznej, sportu i kultury oraz statutowej – doraźnej, a także moc społecznego zaangażowania.

Takim dorobkiem VIII kadencję kończą radni Rady Miejskiej. Podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek, 4 kwietnia radni podsumowali pięcioletnią pracę na rzecz gminy Żarów i jej mieszkańców. Na ich ręce przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz wiceprzewodnicząca Iwona Nieradka złożyli serdeczne podziękowania. Radni otrzymali także pamiątkowe zdjęcia oraz upominki.

- Dobiegająca kadencja była dla naszego samorządu czasem wyzwań, intensywnej i skutecznej pracy. Zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, które wpłynęły na poprawę infrastruktury drogowej, sportowo-rekreacyjnej, bezpieczeństwa, jak również na podniesienie standardów szkolnictwa i ogólny rozwój naszej Małej Ojczyzny. Zrealizowaliśmy mnóstwo zadań inwestycyjnych, które będą służyć przez długie lata, nie tylko obecnym, ale również przyszłym pokoleniom mieszkańców naszej gminy. Podejmowane, a następnie przyjęte przez Radę Miejską uchwały pozwoliły na realizację ważnych zadań dla rozwoju gminy. Wszystkim Państwu pragnę serdecznie podziękować za pracę i zaangażowanie na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców. Jestem przekonany, że wyniki naszej wspólnej pracy znacząco przyczyniły się do rozwoju naszego miasta, wsi i całej gminy – dziękował radnym przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

To była ostatnia sesja Rady Miejskiej tej kadencji, dlatego radni złożyli również wielkie podziękowania na ręce burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, sekretarz gminy Żarów Sylwii Pawlik oraz skarbnika Renaty Dawlewicz.

- Dziękujemy za tą minioną kadencję burmistrzowi Leszkowi Michalakowi oraz zastępcy burmistrza Przemysławowi Sikorze za to, że byli obecni na każdej sesji i wielu komisjach, podczas których omawialiśmy nurtujące nas problemy. To właśnie dobra współpraca Rady z Burmistrzem i władzami naszej gminy, konsultacje, omawianie projektów uchwał z radnymi, pozwoliły przez tych minionych pięć lat z powodzeniem wdrażać zadania, które ewidentnie wpłynęły na rozwój naszej gminy. Zawsze mogliśmy również liczyć na wsparcie i pomoc sekretarz gminy Żarów Sylwii Pawlik oraz skarbnika Renaty Dawlewicz. Współpraca z Państwem była dla nas wielką przyjemnością – mówili podczas posiedzenia przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny wraz z wiceprzewodniczącą Iwoną Nieradką.

Za współpracę i zaangażowanie podziękowania na ręce radnych złożyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Mijająca kadencja to były lata naprawdę ciężkiej i wytężonej pracy, która przyniosła bardzo dobre efekty. Mamy poczucie, że razem dołożyliśmy wszelkich starań, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Wierzymy, że ta praca przynosiła nam wszystkim satysfakcję i dostarczyła wielu powodów do dumy. Bardzo dziękujemy wszystkim radnym za zaangażowanie i życzymy Państwu samych sukcesów w realizacji dalszych planów. Takiej zgranej drużyny mógłby pozazdrościć nam nie jeden samorząd – dziękowali radnym burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Skład Rady Miejskiej w Żarowie VIII kadencji w latach (2018 – 2024):

Roman Konieczny (przewodniczący Rady Miejskiej), Iwona Nieradka (wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej), Mariusz Borowiec, Norbert Gałązka, Waldemar Ganczarek, Ewa Góźdź, Joanna Kaczorowska, Robert Kaśków, Mieczysław Myrta, Tadeusz Pudlik, Maria Tomaszewska, Zuzanna Urbanik, Piotr Zadrożny, Barbara Zatoń, Anna Żurek.

Radni podsumowali pięcioletnią kadencję