Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Umowa na budowę ronda w Mielęcinie...

  Aktualności

23-04-2024

Umowa na budowę ronda w Mielęcinie podpisana

W miejscu obecnego skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową na Mielęcin powstanie czterowlotowe rondo.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] podpisała umowę z wykonawcą prac na realizacje tego zadania. Zadanie w systemie buduj zrealizuje firma Bickhardt Bau Polska z Siechnic.

Obecnie droga krajowa nr 5 krzyżuje się z drogą powiatową łączącą Gościsław z Mielęcinem (DP nr 3396D). Jest to skrzyżowanie kolizyjne z uwagi na dużą liczbę pojazdów, które dojeżdżają do strefy ekonomicznej w Żarowie. Inwestycja swoim zakresem obejmie przede wszystkim przebudowę skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo - czterowlotowe z jednym bypassem w kierunku Wrocławia. Rondo będzie posiadało oświetlenie drogowe. Dodatkowo zostanie wybudowane odwodnienie drogi wraz z kanalizacją deszczową oraz wykonane zostaną urządzenia ochrony środowiska.

Zadanie zostanie zrealizowane w przeciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Wartość umowy wynosi ponad 11,6 mln zł. Będziemy Państwa niezwłocznie informować, kiedy rozpoczną się pierwsze roboty budowlane i przekazywać na bieżąco wszystkie informacje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Mieszkańcy, ale także drogowcy czekają na przebudowę skrzyżowania wiele lat. Zarówno samorządowcy, jak i sami mieszkańcy wspólnie zabiegaliśmy, aby ten kolizyjny i niebezpieczny odcinek drogowy w końcu został przebudowany. Cieszę się, że przetarg został rozstrzygnięty i podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Czekamy z wielką niecierpliwością, aż ruszą pierwsze prace drogowe – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Oprac. Magdalena Pawlik na podstawie informacji od GDDKiA