Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Kręcimy kilometry dla gminy Żarów

  Aktualności

27-05-2024

Kręcimy kilometry dla gminy Żarów

1 czerwca startuje ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez 30 dni mieszkańcy naszej gminy mogą kręcić kilometry dla siebie i swojej małej ojczyzny. Rywalizacja to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rekreacja.

Przed nami 30 dni na rowerze, cały miesiąc ruchu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Do rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” po raz kolejny przystąpiła gmina Żarów. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z gmin czy miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. 

Żeby wziąć udział w Rowerowej Stolicy Polski i dołożyć swoją cegiełkę do wyniku naszej gminy wystarczy rower i smartfon. Aby kręcić kilometry, wystarczy zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. W kolejnym kroku wybieramy gminę Żarów i zbieramy przejechane kilometry dla swojej gminy. Znajdź swoich znajomych i razem weźcie udział w rywalizacji! 

Szczegółowe informacje na temat projektu Aktywne Miasta dostępne są na stronie internetowej: https://www.aktywne.miasta.pl/ 

Oprac. Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Bydgoszcz