Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Odbierz nasiona i posiej swoją łąkę

  Aktualności

06-06-2024

Odbierz nasiona i posiej swoją łąkę

Dziś 6 czerwca obchodzony jest Dzień Łąki albo Dzień Dzikich Kwiatów. Z tej okazji Urząd Miejski w Żarowie organizuje Tydzień Łąki Kwietnej, który potrwa do 13 czerwca 2024r.

W ramach akcji zapraszamy Państwa do odebrania pakietu nasion łąki kwietnej i zachęcamy do posiania nasion w ogrodzie lub działce, by stworzyć łąkę kwietną. W tym celu przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców pakiety zawierające nasiona roślin i ziół, m.in.: chaber bławatek, czarnuszka, facelia błękitna, kosmos pierzastolistny, nagietek lekarski, łąka miododajna, ogórecznik lekarski. 

Bezpłatne pakiety z nasionkami łąki kwietnej można odebrać od dziś w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Żarowie. Do udziału w kolejnej naszej ekologicznej akcji zapraszają burmistrz Przemysław Sikora oraz firma Polenergia.

Łąki kwietne są niezwykle pożyteczne, a przy okazji podnoszą walory estetyczne ogrodu. Warto pomyśleć o takim sposobie zagospodarowania przestrzeni przed domem. Ich wielkim plusem jest to, że nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Łąki kwietne są niewątpliwe dobrym rozwiązaniem zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w przydomowym ogrodzie czy nawet na balkonie. Drogi mieszkańcu jeżeli założysz taką łąkę to stworzysz przystań i pożywienie dla dzikich zapylaczy.