Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Rozpoczyna się budowa ronda w Mielęcinie

  Aktualności

17-06-2024

Rozpoczyna się budowa ronda w Mielęcinie

Uwaga! Od poniedziałku, 17 czerwca planowane jest zamknięcie wlotu drogi powiatowej nr 3396D do miejscowości Gościsław, Gmina Udanin. Utrudnienia związane będą z budową ronda na skrzyżowaniu Gościsław - Mielęcin (droga krajowa nr 5).

Objazdy zostaną poprowadzone drogą powiatową nr 2942D i 2893D relacji Rusko - DK5 - Gościsław i Pyszczyn - DK5 - Gościsław.

Czterowlotowe rondo powstanie w miejscu obecnego skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową łączącą Gościsław z Mielęcinem (DP nr 3396D). Jest to skrzyżowanie kolizyjne z uwagi na dużą liczbę pojazdów, które dojeżdżają do strefy ekonomicznej w Żarowie.

Inwestycja swoim zakresem obejmie przede wszystkim przebudowę skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo - czterowlotowe z jednym bypassem w kierunku Wrocławia. Rondo będzie posiadało oświetlenie drogowe. Dodatkowo zostanie wybudowane odwodnienie drogi wraz z kanalizacją deszczową oraz wykonane zostaną urządzenia ochrony środowiska.

Zadanie powinno zostać zrealizowane w przeciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Wartość umowy wynosi ponad 11,6 mln zł.