Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Stanisław Karpiel-Bułecka wystąpi na...

  Aktualności

05-07-2024

Stanisław Karpiel-Bułecka wystąpi na tegorocznych gminnych dożynkach w Wierzbnej

Gwiazdą gminnych dożynek, które w tym roku odbędą się w Wierzbnej będzie Stanisław Karpiel-Bułecka, czyli Staszek z Gór.

Stanisław Karpiel-Bułecka, a obecnie Staszek z Gór to nie tylko wszechstronny muzyk, ale także utalentowany sportowiec i prawdziwy przedstawiciel Zakopanego. Zyskał rozpoznawalność dzięki udziałowi w najbardziej popularnych programach rozrywkowych, takich jak "Taniec z Gwiazdami", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" czy "Azja Express". Rodowity zakopiańczyk, artysta, który wyróżnia się nie tylko swoją muzyczną pasją, ale również zaangażowaniem w lokalną społeczność i promowaniem kultury góralskiej. Aktualnie postanowił podjąć nowe wyzwanie artystyczne pracując nad solowym projektem muzycznym pod nazwą „Staszek z Gór”. To ekscytujące połączenie tradycji góralskiej z nowoczesnym brzmieniem pop, realizowane we współpracy z cenionymi polskimi producentami. 

Program tegorocznych gminnych dożynek jest jeszcze dopracowywany. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia: gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz sołectwo Wierzbna i Bożanów na czele z sołtysami wsi Mariuszem Bryłą i Agnieszką Mazur i Radą Sołecką, oprócz koncertu nie zabraknie także innych atrakcji. Podczas dożynek tradycyjnie podziękujemy rolnikom za tegoroczne zbiory na uroczystej mszy świętej i podzielimy się dożynkowym chlebem. Odbędzie się także przemarsz barwnego korowodu dożynkowego, a na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich i sołectw gminy Żarów z pewnością nie zabraknie swojskich przysmaków. Będą także konkursy i występy artystyczne naszych mieszkańców. W taneczne rytmy wprowadzi Państwa Stanisław Karpiel-Bułecka. 

Szczegółowy program gminnych dożynek w Wierzbnej podamy Państwu w późniejszym terminie. 

Foto: Facebook Staszek z Gór

Magdalena Pawlik