Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności Żarowskie Biegi Strefowe - zapisy

  Aktualności

10-07-2024

Żarowskie Biegi Strefowe - zapisy

Po raz dziewiąty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w imprezie, która odbędzie się 22. września!

Z okazji dwudziestotrzylecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ”INVEST-PARK”, już 22. września wszyscy miłośnicy biegania powalczą na 5 oraz 10 kilometrów. Ci bardziej wytrwali, będą mogli spróbować swoich sił na obu dystansach. Do zgarnięcia są nagrody finansowe. Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Na boisku lekkoatletycznym przy SP w Żarowie na wszystkich czeka miasteczko biegowe, a tam każdy znajdzie coś dla siebie. Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie nie zapomniał o najmłodszych sportowcach. Tego dnia rywalizować będą również dzieci. 

W ubiegłorocznych zawodach na koronnym dystansie 10 km zwyciężył Jan Kaczor z czasem 00:33:36. W kategorii pań najlepsza okazała się Sonia Rozumkiewicz (00:40:29). Rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund. Wśród kobiet najlepszy rezultat posiada Aleksandra Jędrzejewska (00:36:05) .

Głównym sponsorem sportowego wydarzenia jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ”INVEST-PARK”.

Zapisy na www.datasport.pl 

Krzysztof Dutkiewicz