Jesteś na > Aktualności Spis Powszechny 2021 Zastępca Burmistrza przypomina o...

Spis Powszechny 2021

Zastępca Burmistrza Przemysław Sikora
11-05-2021

Zastępca Burmistrza przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym

Drodzy mieszkańcy czy pamiętacie o konieczności spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021? Do udziału w #NSP2021 zachęca zastępca burmistrza Przemysław Sikora.
  • Zachęcamy do samodzielnego spisu poprzez stronę https://spis.gov.pl lub przez infolinię 22 279 99 99.
  • Nie posiadasz komputera lub telefonu z dostępem do internetu? Skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego znajdującego się w budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie. Kontakt w tej sprawie pod nr tel. 74 30 67 307, 74 30 67 337, 74 30 67 342.
  • Pamiętaj, że spisać można się w każdym miejscu, wystarczy telefon lub urządzenie z dostępem do Internetu.

tablet i aplikacja do spisu powszechnego

Przypominamy również, że od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88.

Ze względu na panujący stan epidemii wywiady bezpośrednie nie będą realizowane aż do odwołania. Oznacza to, że nikt nie zapuka w tej sprawie do Twoich drzwi. A jeśli zapuka ktoś, kto będzie podawał się za rachmistrza spisowego, to może być to oszust! Nie wpuszczaj go do mieszkania ani nie udzielaj żadnych informacji. Jeśli podejrzewasz, że ktoś podszywa się pod rachmistrza, jak najszybciej skontaktuj się z policją.

• Jeśli przed 4 maja br. już się spisałeś przez Internet lub telefonicznie, nikt nie będzie do Ciebie dzwonić w tej sprawie.
  • Pamiętaj, że możesz sprawdzić tożsamość rachmistrza na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.
  •  Jeśli zweryfikowałeś rachmistrza i jesteś pewien, że dzwoni do Ciebie w celu przeprowadzenia spisu, pamiętaj, że zgodnie z ustawą nie możesz odmówić podania mu danych.
  • Warto zapoznać się zawczasu z zakresem pytań spisowych na stronie www.spis.gov.pl.
  • Rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Jeśli je usłyszysz – to może wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.

Apelujemy o ostrożność. Pomóżmy również osobom starszym bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.