Aktualności

28-11-2023

Sukces żarowskiego policjanta Jakuba Pasiewicza na 20.edycji Maratonu Komandosa

Reprezentujący barwy Komisariatu Policji w Żarowie funkcjonariusz Jakub Pasiewicz łączy obowiązki służbowe z pasją do sportu.

W Lublińcu, podczas 20. edycji Maratonu Komandosa, zdobył imponujące 15 miejsce w kategorii Open na 600 osób startujących z wszystkich służb mundurowych z kraju i zagranicy: Policja, Straż Pożarna, Wojskowi, Straż Graniczna. Pan Jakub zameldował się na starcie, uzyskując wynik 4:03:17, wykonując: 42 km 195m pełen dystans maratoński. Trasę zawodów trzeba było pokonać w pełnym umundurowaniu zgodnym ze służbą, jaką się reprezentuje oraz plecakiem z obciążeniem minimum 10km. Ponadto, reprezentant Komisariatu Policji w Żarowie, podczas maratonu, zwyciężył także w kategorii Policja.

To nie jedyny sukces naszego funkcjonariusza. W 2022r. Jakub Pasiewicz zadebiutował na tych zawodach, zajmując 3 lokatę w kat. Policja z czasem 4:17: 24. W tym roku wystartował w Setce Komandosa, zawodach, które również są organizowane w Lublińcu. Zawody polegają na przebiegnięciu 100 km, gdzie pierwszą pętlę 20 km biegnie się w mundurze z plecakiem 10 kg, drugą pętlę biegnie się w mundurze bez plecaka, a następne trzy biegnie się w ubraniach sportowych. W tych zawodach Pan Jakub zajął 9 miejsce w OPEN i był pierwszym przedstawicielem Policji.

Funkcjonariusz Jakub Pasiewicz od 7 lat służy w Komisariacie Policji w Żarowie, na stanowisku dzielnicowego w mieście Żarów. Na co dzień pracuje również jako trener piłki nożnej w klubie MKS Polonia Świdnica. Jest pierwszym trenerem żeńskiego zespołu seniorek.
Oprócz biegów startuje również w triathlonie. W tym roku zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Policji na dystansie 1/8 IronMan organizowanych w Mietkowie (nazwa zawodów Triathlon Mietków), a także 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Policji na dystansie 1/2 IronMan organizowanych w Suszu (nazwa zawodów Susz Triathlon). Czas wolny spędza w górach razem z żoną i dwoma Border Collie.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Oprac. Magdalena Pawlik na podstawie informacji od funkcjoanriusza Jakuba Pasiewicza