Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności

  Aktualności

Uwaga! Przerwa w dostawie wody
18-01-2023

Uwaga! Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie informuje wszystkich mieszkańców gminy Żarów, że w związku z zaplanowanymi przez Tauron Dystrybucja pracami na infrastrukturze energetycznej, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii...

Czytaj więcej
Kolejne chodniki oddane do użytku
18-01-2023

Kolejne chodniki oddane do użytku

Mieszkańcy naszych wsi wiedzą, jak właściwie wykorzystać środki z funduszu sołeckiego. Wspólnie, na zebraniach wiejskich, decydują na jakie zadania przeznaczyć pieniądze z budżetu gminy Żarów, które mają do rozdysponowania jako fundusz sołecki.

Czytaj więcej
Paka Niemowlaka dla Antosia
17-01-2023

Paka Niemowlaka dla Antosia

Antoni Nawrot to pierwszy w tym roku mieszkaniec naszej gminy obdarowany pakietem powitalnym w ramach naszej akcji "Paka dla Niemowlaka". Chłopczyk przyszedł na świat 8 września 2022r., a w chwili narodzin mierzył 50 cm i ważył 2770g.

Czytaj więcej
Informacja o wysokości środków finansowych na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu
16-01-2023

Informacja o wysokości środków finansowych na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu

Burmistrz Miasta Żarów ogłasza informację o wysokości zaplanowanych środków finansowych na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu, w poszczególnych dyscyplinach sportowych w 2023 roku na terenie gminy Żarów wraz z informacją o...

Czytaj więcej
Sukcesy żarowskich łuczników
16-01-2023

Sukcesy żarowskich łuczników

Nowy rok bardzo dobrze rozpoczął się dla naszych żarowskich łuczników i mieszkańców gminy Żarów Wioletty Bezusa i Valeriy Bezusyy, którzy wywalczyli pierwsze miejsca podczas Pierwszej Rundy Otwartego Halowego Pucharu Polski w Łucznictwie...

Czytaj więcej
Aplikacja RSO ostrzega o niebezpiecznych zdarzeniach
16-01-2023

Aplikacja RSO ostrzega o niebezpiecznych zdarzeniach

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to darmowa, powszechna usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodów umożliwiająca powiadamianie obywateli o zagrożeniach.

Czytaj więcej
Profilaktyczny początek roku z Kalendarzem Ucznia
16-01-2023

Profilaktyczny początek roku z Kalendarzem Ucznia

W najbliższych dniach do przedszkola oraz wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Żarów, tradycyjnie już, trafi Kalendarz Ucznia na 2023 rok, zawierający treści profilaktyczne. W tym roku temat przewodni Kalendarza Ucznia dotyczy uzależnienia...

Czytaj więcej
Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów
16-01-2023

Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów

Rusza nowy program Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023. Chodzi o zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 65 lat oraz starszym, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia.

Czytaj więcej
„Chodzimy w góry najpierw po to, by odpocząć…”. Stanisław Plaszczak – pasjonat turystyki
12-01-2023

„Chodzimy w góry najpierw po to, by odpocząć…”. Stanisław Plaszczak – pasjonat turystyki

Turystyka jest jego największą pasją, toteż swój wolny czas poświęca aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury. Góry – to tutaj można się wyciszyć i obcować z naturą. Pan Stanisław Plaszczak jest aktywnym działaczem i propagatorem turystyki w naszej...

Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 ... 283