Jesteś na > Rozwój wsi i Rolnictwo Sprawy Wsi Zgłoś kandydatów do nagród dla...

Sprawy Wsi

Plakat promujący akcję Mistrzowie Agro  ROLNIK ROKU KGW ROKU SOŁTYS ROKU
06-10-2020

Zgłoś kandydatów do nagród dla rolników, sołtysów i kół gospodyń wiejskich

Przedstawiciele gminy Żarów zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Gazetę Wrocławską" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro".

Nominacje do nagród uzyskali: Agnieszka Ciastoń sołtys Imbramowic, Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa, Andrzej Rachwał sołtys Kalna, Jakub Chrebela sołtys Bukowa, Jan Sołtysiak sołtys Łażan oraz KGW Nasz Buków w Bukowie, KGW Łażanianki w Łażanach. Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane najpierw we wszystkich powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale.

Ogólnopolskie nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To jedna z największych imprez rolniczych w Polsce odbywająca się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Ważne informacje i terminy:

● Głosowanie w kategoriach Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku będzie prowadzone osobno w każdym powiecie naszego województwa

● Głosowanie w kategorii Rolnik Roku będzie prowadzone osobno w regionach naszego województwa

● Nominacje kandydatów do udziału w plebiscycie będziemy przyjmować do 16 października

● Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w poniedziałek, 5 października i potrwa do 5 listopada, do godz. 21:30

● Do etapu wojewódzkiego awansują zwycięzcy z każdego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie

● Wojewódzki etap głosowania rozpocznie się w poniedziałek, 9 listopada i potrwa do 19 listopada.

● Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania

● Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w piątek, 20 listopada i potrwa do 30 listopada do godz. 21.

Pełną informację o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gazetawroclawska.pl/agro