Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska Zostań Mistrzem Recyklingu

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

plakat Mistrz Recyklingu
13-01-2022

Zostań Mistrzem Recyklingu

Fundacja Chlorofil zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w VIII edycji Konkursu Mistrz Recyklingu i Przyjaciele.

15 stycznia startuje 8. edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu i przyjaciele”, dla dzieci szkół podstawowych. Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. W terminie od 15 stycznia 2022r. do 30 marca 2022r. dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe: pierwsze będzie polegało na wymyśleniu scenariusza gry zachęcającej do recyklingu opakowań, a w drugim trzeba przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku. Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej: członkowie najlepszego ekozespołu; tego, który otrzyma najwyższą punktację jury, otrzymują nagrody w formie wyjazdu związanego z ochroną środowiska.

Ponadto w terminie 15.01.2022 – 30.03.2022 odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu, rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablety do nauki. W tym roku po raz pierwszy przyznane zostaną też nagrody w formie najbardziej potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym.

plakat konkurs ekologiczny

Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil. Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl Konkurs jest bezpłatny.