Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska Międzynarodowy Dzień Czystego...

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza plakat
07-09-2022

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza 7 września

7 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. Głównym celem ONZ przy tym przedsięwzięciu było podniesienie świadomości społecznej, że czyste powietrze jest ważne dla zdrowia, produktywności, gospodarki i środowiska. Ale także wykazanie ścisłego związku między jakością powietrza a innymi wyzwaniami środowiskowymi i rozwojowymi, takimi jak – przede wszystkim – zmiana klimatu i globalne cele zrównoważonego rozwoju.

Rosnące zainteresowanie społeczności międzynarodowej czystym powietrzem wykazuje potrzebę podejmowania dalszych wysiłków w celu poprawy jakości powietrza, w tym zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w celu ochrony.

Czyste powietrze plakat

W gminie Żarów działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu "Czyste Powietrze", w którym mieszkańcy mogą uzyskać informacje, zarówno osobiście, jak i telefonicznie, na temat programu oraz wziąć udział w konsultacjach. Punkt Konsultacyjny przyjmuje mieszkańców w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Żarowie 7.30-15.30, a we wtorki w godz. 8.00-16.00.

czyste powietrze plakat

Na wypełnienie wniosku o dofinansowanie lub wniosku o płatność prosimy umawiać się z pracownikami punktu na konkretny termin.

Więcej informacji pod numerami telefonu: 74 30 67 321 oraz 74 30 67 37.

czyste powietrze plakat