Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska Nie śmiecimy i sprzątamy!

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

Uczniowie SP Żarów
22-09-2022

Nie śmiecimy i sprzątamy!

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie przyłączyli się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, wspólnie ze swoimi wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły, Park Miejski, ul. 1 Maja, Plac Wolności, drogę rowerową w kierunku stawu i część ul. Armii Krajowej. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a wzięło w niej udział ponad 200 uczniów wraz ze swoimi wychowawcami. Koordynatorką działań ekologicznych była Iwona Nieradka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

- W dniach 15-19 września uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz zmiana nawyków segregacji i umiejętne gospodarowanie odpadami. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Sprzątanie Świata poprzedziły warsztaty, na  których uczniowie dowiedzieli się, jak żyć zgodnie z zasadami ekologii i jak dbać o naszą Małą Ojczyznę. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie, którzy zaopatrzyli nas w rękawiczki i worki oraz Spółdzielni Socjalnej „Raz Dwa Trzy” za odbiór śmieci – mówi Iwona Nieradka koordynatorka całej akcji.

Takie akcje z pewnością mobilizują uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych do podejmowania różnych działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Pamiętajmy, że to od nas samych zależy los Ziemi, dlatego warto podejmować tak ważne ekologiczne inicjatywy.

Magdalena Pawlik

 

Sprzątanie świata

sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata
sprzątanie świata