Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska Bezpieczniej przy przejściu dla...

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

zastępca burmistrza Przemysław Sikora i radna Anna Żurek
22-03-2023

Bezpieczniej przy przejściu dla pieszych i nowe nasadzenia przy ul. Łokietka w Żarowie

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców w sprawie zmiany organizacji ruchu w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Łokietka w Żarowie informujemy, że zostały zamontowane w tym miejscu słupki blokujące.

O podjęcie działań w tej sprawie interweniował także Komisariat Policji w Żarowie i radna Rady Miejskiej Anna Żurek.

- Wprowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Zgodnie z przepisami pojazdy zaparkowane w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych stwarzają zagrożenie dla pieszych, którzy wchodzą na jezdnię przy zaparkowanym samochodzie pod nadjeżdżający pojazd. Naraża to mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Słupki mają za zadanie uniemożliwić parkowanie samochodów na tym odcinku, dlatego prosimy kierowców o zastosowanie się do wprowadzonej zmiany organizacji ruchu – wyjaśnia kierownik Referatu Inwestycji Wojciech Lesiak.

zastepca burmistrza Przemysław Sikora i radna Anna Żurek

montaż słupków

zamontowane słupki przy ul. Łokietka w Żarowie

Przygotowujemy się również, aby w rejonie ul. Łokietka w Żarowie posadzić nowe nasadzenia.

radna Anna Żurek i kierownik Referatu Komunalnego UM Żarów Piotr Weiland

- Wspólnie z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie zorganizowaliśmy spotkanie w terenie, aby omówić nasze działania związane z kwestią zieleni na terenie placu zabaw przy ul. Łokietka w Żarowie. Ustaliliśmy, że pomiędzy budynkami mieszkalnymi i skateparkiem nasadzonych zostanie kilkanaście drzew wzdłuż linii ogrodzenia. Oprócz walorów estetycznych nowych drzew mają one w przyszłości dawać wytchnienie dla dzieci i ich opiekunów korzystających z placu zabaw poprzez zacienianie części tego terenu. Nasadzenia wykonane zostaną w okresie wiosennym bieżącego roku. Do nasadzeń zaplanowano gatunki liściaste drzew – mówi radna Anna Żurek, która uczestniczyła w spotkaniach w sprawie nowych nasadzeń w tym miejscu.

radna Anna Żurek i kierownik Referatu Komunalnego UM Żarów Piotr Weiland

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów