Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje

  Inwestycje

Bezpieczniej przy przejściu dla pieszych i nowe nasadzenia przy ul. Łokietka w Żarowie
22-03-2023

Bezpieczniej przy przejściu dla pieszych i nowe nasadzenia przy ul. Łokietka w Żarowie

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców w sprawie zmiany organizacji ruchu w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Łokietka w Żarowie informujemy, że zostały zamontowane w tym miejscu słupki blokujące.

Czytaj więcej
Trwa rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie
09-03-2023

Trwa rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie

Za nami kolejny etap prac, które realizujemy nad stawem miejskim w Żarowie. Rewitalizacja tego terenu rozpoczęła się w minionym roku, a sam zakres inwestycji jest bardzo szeroki. W tej chwili wykonywane są tam prace ziemne, trwa także budowa...

Czytaj więcej
Rozpoczęły się prace przy budowie dróg na osiedlu domków jednorodzinnych
07-03-2023

Rozpoczęły się prace przy budowie dróg na osiedlu domków jednorodzinnych

Na realizację tych inwestycji mieszkańcy naszego miasta czekali z wielką niecierpliwością. Ruszyły prace przy budowie dróg w rejonie ulic Topolowej, Jaworowej i Wiosennej w Żarowie.

Czytaj więcej
Uwaga! Wyłączenie oświetlenia ulicznego
20-02-2023

Uwaga! Wyłączenie oświetlenia ulicznego

Informujemy, że w związku z wymianą linii energetyczno-oświetleniowej nad stawem miejskim w Żarowie od dnia dzisiejszego 20.02.2023r. do 03.03.2023r. nastąpi wyłączenie oświetlenia ulicznego w rejonie ulic Wyspiańskiego i Słowiańskiej.

Czytaj więcej
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania
03-02-2023

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania

Firma Mat-Bruk Jolanta Matysiak informuje, iż z dniem 06.02.2023r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, w związku z realizacją zadania: „Przebudowa dróg gminnych ulic Wiosenna, Jaworowa, Topolowa wraz z przebudową i rozbudową...

Czytaj więcej
Rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie
26-01-2023

Rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie

Prace idą pełną parą i choć na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać, miejsce to niebawem zmieni swój wygląd. Trwa rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie.

Czytaj więcej
Kolejne chodniki oddane do użytku
18-01-2023

Kolejne chodniki oddane do użytku

Mieszkańcy naszych wsi wiedzą, jak właściwie wykorzystać środki z funduszu sołeckiego. Wspólnie, na zebraniach wiejskich, decydują na jakie zadania przeznaczyć pieniądze z budżetu gminy Żarów, które mają do rozdysponowania jako fundusz sołecki.

Czytaj więcej
Podsumowanie 2022 roku w gminie Żarów
12-01-2023

Podsumowanie 2022 roku w gminie Żarów

Miniony rok w naszej gminie to przede wszystkim kontynuacja kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych. Pomimo wielu trudności, z jakimi borykają się samorządy w całej Polsce, jak i gmina Żarów: wysoka inflacja, drastyczne podwyżki cen energii i gazu,...

Czytaj więcej
Przebudowa przejścia dla pieszych zlokalizowanego na drodze gminnej nr 111896D ul. Armii Krajowej w Żarowie
04-01-2023

Przebudowa przejścia dla pieszych zlokalizowanego na drodze gminnej nr 111896D ul. Armii Krajowej w Żarowie

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Zakresie Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Na Przejściach Dla Pieszych

Czytaj więcej
Budowa i przebudowa przejść dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Żarowie w obrębie skrzyżowania drogi gminnej nr 110815D ul. Sikorskiego, drogi gminnej nr 110817D ul. 1 Maja oraz drogi gminnej nr 110816D ul. Wojska Polskiego
04-01-2023

Budowa i przebudowa przejść dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Żarowie w obrębie skrzyżowania drogi gminnej nr 110815D ul. Sikorskiego, drogi gminnej nr 110817D ul. 1 Maja oraz drogi gminnej nr 110816D ul. Wojska Polskiego

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Zakresie Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Na Przejściach Dla Pieszych

Czytaj więcej
1 2 3 4 5 ... 18