Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje

  Inwestycje

Renowacja zabytkowych witraży w Pyszczynie
18-11-2022

Renowacja zabytkowych witraży w Pyszczynie

Każdego roku Rada Miejska w Żarowie w uchwale budżetowej przyznaje środki finansowe na renowację zabytków w naszej gminie. Dzięki temu, również w tym roku, kolejne zabytki w kościołach na terenie naszej gminy odzyskały utracony blask. Wszystkie...

Czytaj więcej
Kolejne zabytki zostały odnowione
17-11-2022

Kolejne zabytki zostały odnowione

Zakończyły się prace renowacyjne zabytków w Kościele p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bukowie, Kościele p.w. św. Józefa w Pożarzysku i kaplicy mszalnej p.w. św. Antoniego Padewskiego w Pyszczynie.

Czytaj więcej
Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji wsi Buków
17-11-2022

Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji wsi Buków

Mieszkańcy Bukowa będą mogli korzystać z nowego miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy ul. Spokojnej w Bukowie powstanie nowy plac zabaw dla najmłodszych, siłownia plenerowa oraz wiata rekreacyjna.

Czytaj więcej
Przebudowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu
15-11-2022

Przebudowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie Sp. z o.o. z dniem 14 listopada 2022r. przystąpił do przebudowy kanalizacji sanitarnej przy ul. Ks. M. Cembrowskiego i Stumetrówki.

Czytaj więcej
Jak będzie wyglądała rewitalizacja terenu nad stawem?
07-11-2022

Jak będzie wyglądała rewitalizacja terenu nad stawem?

Niebawem ruszą pierwsze prace przy rewitalizacji terenu przy stawie miejskim w Żarowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina pozyskała 4.500.000...

Czytaj więcej
Droga w Imbramowicach oddana do użytku
04-11-2022

Droga w Imbramowicach oddana do użytku

Zakończył się remont drogi gminnej w Imbramowicach. W obecności zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, sołtys wsi Agnieszki Ciastoń, pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz przedstawicieli firmy wykonawczej „Budosprzęt – Wałbrzych” Sp. z...

Czytaj więcej
Inwestycje na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej
27-10-2022

Inwestycje na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej

Rozpoczęły się prace inwestycyjne na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej, które realizowane są w ramach ważnego projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie”.

Czytaj więcej
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
12-10-2022

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

Od 17 października 2022r. kierowców zacznie obowiązywać zmiana organizacji ruchu wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. Nowa organizacja ruchu przewiduje zmianę pierwszeństwa przejazdu.

Czytaj więcej
Przygotowujemy kolejne tereny inwestycyjne w Żarowie
07-10-2022

Przygotowujemy kolejne tereny inwestycyjne w Żarowie

Burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą podpisali umowę na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków i jej zasileniem, kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz budowę drogi wewnętrznej.

Czytaj więcej
Maszt z flagą RP z projektu „Pod biało-czerwoną”
06-10-2022

Maszt z flagą RP z projektu „Pod biało-czerwoną”

Dzięki głosom naszych mieszkańców gmina Żarów otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Maszt został już zainstalowany przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie, który jest miejscem symbolizującym odzyskanie przez Polskę...

Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 ... 18