Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Rozwój wsi i Rolnictwo Mieszkańcy Mrowin zorganizowali akcję...

  Rozwój wsi i Rolnictwo

Mieszkańcy wsi sprzątają wieś
29-03-2022

Mieszkańcy Mrowin zorganizowali akcję sprzątania wsi

To była bardzo aktywna sobota! Mieszkańcy Mrowin zorganizowali akcję sprzątania wsi, w którą zaangażowali się radny, sołtys, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Mrowinach, a także młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 

Wspólnymi siłami wysprzątany został teren przy stawie, boisku sportowym oraz w samym centrum wsi. Po sprzątaniu przyszedł także czas na wspólne sadzenie roślin. Dzięki temu zrobiło się bardziej zielono i kolorowo. Na końcowe efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale już dziś widać, że zrobiło się czyściej i schludniej.

- Wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła, aby przekonać się, że takie akcje są potrzebne. Każda wieś chce dbać o swój teren! Każda robi to, jak potrafi. Wiele już zrobiliśmy i brawo dla Was!. Dziękuję wszystkim osobom, które zmobilizowały się i pomogły przy wspólnym sprzątaniu i ukwieceniu naszej wsi - mówi przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Organizatorzy akcji składają podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się we wspólne prace porządkowe na rzecz wsi. Podziękowania również dla OSP Mrowiny, a także MOW za czynne włączenie się w tą społeczną inicjatywę. Przecież każdemu z nas powinno zależeć na tym, aby nasza okolica była czysta i atrakcyjna.

Oprac. Magdalena Pawlik

 

 

 

 

 

 

Akcja sprzątania w Mrowinach

mieszkańcy sprzątają wieś
mieszkańcy sprzątają wieś
mieszkanka podczas sprzątania wsi
mieszkańcy sprzątają wieś
mieszkaniec sprząta wieś
mieszkanka sprząta wieś
mieszkanka sprząta wieś
mieszkańcy sprzątają wieś
mieszkańcy sprzątają wieś
posadzone rośliny
sołtys wsi podczas sprzątania wsi
podlewanoe roślin
mieszkańcy sprzątają wieś
wspólne ognisko
posadzone rośliny
tablica ekspozycyjna w Mrowinach