Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Rozwój wsi i Rolnictwo Mieszkańcy Kalna dbają o swoją wieś

  Rozwój wsi i Rolnictwo

kwiaty wokół drzewa
05-04-2022

Mieszkańcy Kalna dbają o swoją wieś

Chętnie włączyli się w prace społeczne na rzecz swojej miejscowości. Efektem tego jest wysprzątany teren przy placu zabaw, krzyżach, kapliczce, świetlicy wiejskiej i przystanku.

Przy kapliczce posadzone zostały bratki w tonacji niebiesko-żółtej, aby oddać cześć Ukrainie, a w nowych donicach rozstawionych po całym Kalnie mieszkańcy posadzili kolorowe bratki i tuje. W taki sposób mieszkańcy Kalna spędzili pierwszy dzień wiosny. We wspólną inicjatywę społeczną włączyli się sołtys, radny, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Klub Sportowy.

- Chociaż pogoda za oknem nie rozpieszcza, do Kalna wiosna już dawno zawitała. Jest czysto, kwitnąco i estetycznie. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie. Cieszymy się, że mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za swoją wieś i chętnie włączają się w takie akcje. Teraz przygotowujemy w naszej miejscowości wystrój wielkanocny – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

W prace porządkowe zaangażowali się także piłkarze, którzy zadbali o boisko i przygotowali je do pierwszych wiosennych rozgrywek sezonu ligowego. Wspólnym wysiłkiem wysprzątany został także teren rekreacyjno-sportowy, została wyrównana nawierzchnia trawy i dosypana ziemia.

Wspólna praca popłaca. Mieszkańcy wiedzą o tym doskonale, dlatego dbają o każdy zakątek wsi. Gratulujemy takiej postawy!

Oprac. Magdalena Pawlik

 

 

 

Akcja sprzątania wsi w Kalnie

bratki
posadzone bratki
posadzone bratki
posadzone bratki
posadzone bratki
posadzone bratki
posadzone bratki
sprzątanie boiska
sprzątanie boiska